Vítejte
Články a novinky o Arduino, STM32, ESP8266, ESP32, Raspberry Pi, CHIP computer, Banana Pi, AVR, IoT, SBC, Embedded Systems
 

Skupinu o bastlení na G+ naleznete zde, ale profil naleznete zase v tomto odkazu .
Nejrychlejší informační kanál zase na twitteru.
A někdy něco postnu i na facebook.
 
 


Zapojit do soutěže se může každý, sdílejte video o STM32 a můžete vyhrát 3D tiskárnu RenkForce 500.

Celá zpráva zde: https://community.st.com/community/stm32-community/embedded-world-contest
 


Možná si vzpomínáte na novinku, kdy ST Microelectronics a Arduino představilo další desku do rodiny Arduino/Genuino desek.
Ten devel board nazvali Arduino STAR OTTO a jádrem měl být mikrokontrolér STM32F469. Novinka slibovala integrovaný WiFi modul, možnost připojení displeje, konektor pro kameru a MEMS mikrofony. Jak vývoj zatím vypadá, můžete posoudit v tomto článku. Fotogalerie Arduino STAR OTTO.
 
Dnes to bude o tom, jak správně exportovat výrobní podklady pro výrobu plošného spoje z programu EAGLE. Už se mě na to ptalo vícero lidí, tak jsem se rozhodl sepsat krátký postup včetně praktických zkušeností s výrobou.

Pro profesionální výrobu dvouvrstvé desky je potřeba celkem 8 souborů:

Celý článek zde: http://uart.cz/1527/export-vyrobnich-podkladu-z-eagle/
 


Ať už bastlíte chvíli nebo nějaký čas, vždy vám začne při bastlení scházet něco, co byste opravdu potřebovali, ale nikdo to neprodává. Buď to nikoho nenapadlo vyrábět nebo by to udělátko bylo asi jenom pro vás.

Tento článek by měl ukázat, co všechno se mi za ta léta bastlení hodilo nebo se hodilo to někomu jinému.

Celý článek na http://chiptron.petus.cz/articles.php?article_id=102

 


K Raspberry Pi (jednodeskový počítač, SBC) si můžete zakoupit mnoho typů kamer, které jsou přímo připojitelné skrze CSI vstup.
Jakou ale zvolit? K tomu by vám mohlo pomoci následující porovnání několika kamer.

Porovnání je na této stránce http://www.semifluid.com/2017/01/23/raspberry-pi-camera-comparison/
 


IQRF Alliance a partneři vás zvou na dvoudenní summit dotýkající se všech stěžejních oblastí Internetu věcí - chytrá města, chytré budovy a domácnosti, průmysl, bezpečnost, doprava… Na akci budou demonstrovány příklady z praxe a více než 50 nových IoT produktů. Čeká vás na 30 zajímavých, interaktivních prezentací a těšit se můžete i na mnoho praktických workshopů. Očekáváme účast více než 300 odborníků, techniků, vývojářů, zastupitelů měst a krajů.
Mezi prezentujícími budou zástupci firem jako Microsoft, O2, AAEON, NETIO products, MICRORISC, Aledo, Protronix, IQ Home a další...
 


Po opravdu dlouhé době zde zveřejňuji nějaký cizí projekt či zajímavou konstrukci.
Dneska mě zaujal zajímavý návod konstrukce IP kamery s populárním jednodeskovým počítačem Raspberry Pi 3.

Začal jsem přemýšlet, kde bych pro něj našel uplatnění. První myšlenka padla na distribuci linuxu RetroPie, která Raspítko s gamepadem promění v herní konzoli, na které jdou mimo jiné hrát i staré herní pecky, které jsme jako děti hráli na pouti na automatech.

odkaz na projekt: http://www.adminek.cz/2016/07/10/ip-kamera-s-raspberry-pi-3/
 


Xunlong, výrobce populárních jednodeskových počítačů Orange Pi, zveřejnil NAS board (SATA HAT) určený pro Orange Pi Zero, který se připojuje přes jednořadý pin header.
Na desce naleznete dva USB konektory, SATA konektor + napájení disku, IR přijímač a audio výstup.
 
Návrhový systém Eagle je v našich končinách veľmi populárny najmä vďaka pomeru cena/výkon.
Po odkúpení firmou Autodesk, však mnohí napäto čakajú, čo z neho bude.
Pár informácií je už dostupných. A nevypadajú vôbec zle.

Celý článek na http://www.mikrozone.sk/news.php?extend.1239.4
 


Včera byl zveřejněn Raspberry Pi Compute Module 3, možná proto i tak trochu zanikla zpráva o nové verzi PINE A64. SOPINE je malý modul zakládající se na PINE A64. Modul je navržený ve stejném duchu jako Raspberry Pi Compute Module...
 


Tak, oficiálně ho máme tady (neoficiálně tady a tady). Nová verze Compute modulu. S označnením Raspberry Pi Compute Module 3 (CM3).

Jak se dalo očekávat, hlavní komponenty jsou stejné jako u Raspberry Pi 3 z kterého i vychází.

Procesor CM3 nabízí až 10x vyšší výkon proti původnímu CM1...
 


V dnešním článku o Orange Pi Zero si zablikáme LEDkou, změříme teplotu senzorem AD7415, který komunikuje přes I2C a pak pošleme data do NRF24L01 přes SPI. Bohužel NRF24L01 se mi nepodařilo zprovoznit, OPi Zero ale data posílá. Všechen kód napíšeme v pythonu.

Celý článek je zde http://chiptron.petus.cz/articles.php?article_id=101
 


Horká novinka z dílny Xunlong, výrobce populárních jednodeskových počítačů s názvem Orange Pi.
Teď se pracuje na verzi Orange Pi Zero Plus ORANGE PI 2G-IOT, který obsahuje i slot pro SIM kartu a Bluetooth.

Jak můžete vidět z prvního obrázku, srdcem jednodeskového počítače Orange Pi Zero Plus je procesor RDA8810PL od společnosti RDA Electronics.

Co říká datasheet o RDA8810PL
MCU subsystem:

- ARM Cortex-A5 with FPU up to 1 GHz
- GSM/GPRS/EDGE modem

Memory interface:
- 2 Gb (256MB) LPDDR2 SDRAM
- 4 Gb (512MB) SLC NAND flash
- two SDIO interfaces for TF cards and WiFi
- support eMMC memory, SPI-NAND and SPI-NOR...
 


Na bastlířských web stránkách se objevily nejrůznější stavebnice pro děti. O stavebnici KubiK, která naučí děti programovat jsem už psal.
Nyní tu mám stavebnici, která děti naučí samotným základům elektroniky.

Stavebnice jako Didaktik či Voltník nejspíše znáte, teď tu máme elektronickou stavebnici jménem Electra I.
 
Diskuze
 
Spolupracujeme s:
 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů. Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.

Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tato nekomerční stránka nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.