Vítejte
Vítejte na stránce věnované elektronice, programování, bastlení, mikroprocesorům (STM32, MSP430, AVR, Arduino, Nucleo ...) a Raspberry Pi, CubieBoard, Banana Pi
 
 
 


Potřebujete XBee platformu s mnoha senzory pro meteostanici nebo jiný projekt?
Potom by mohl být tento kickstarter projekt pro vás více než zajímavý - I-SEN1.
XBee můžete použít k vytvoření mesh sítě.
10 bit hodnota ze senzorů je převedena pomocí XBee a odeslána ven skrze gateway. Deska může být napájena přímo ...
 


FriendlyARM NanoPC-T1 board založen na Samsung Exynos 4412 procesoru s 1GB RAM a 4GB eMMC flash byl uveden na trh v roce 2014 za $69. Společnost nyní oznámilo NanoPC-T2 s Samsung S5P4418 procesorem s 1GB RAM, 8GB Flash, také WiFi a Bluetooth, Gigabit Ethernet....
 


Pokud máte v plánu vytvořit nějaké zařízení určené pro #wearable, sport nebo výuku, pak vám tento projekt může v mnohém ulehčit práci.
MetaWear obsahuje teplotní sensor, sensor osvětlení, 10 osé snímání pohybu (gyroskop, magnetometr, barometr, accelerometr) a Bluetooth Low Energy (BLE).
Základem desky je nRF51822 SOC od Nordic (ARM® Cortex™ M0 CPU a Bluetooth Low Energy)....
 
Hledal jsem nějaky dobrý serial terminal který umí zobrazit časové značky, vytvořit logy aj. a našel jsem naprosto výborný ScriptCommunicator!
Proč? To vám zkusím ukázat v tomto obrázkovém článku.

Hlavní okno:
Vzhled je jednoduchý a přehledný. Chcete-li poslat asci znak, vyberete si ho z nabídky. Dále si můžete vybrat hex, bin, uint8, uint16, uint32, int8, int16, int32.

http://chiptron.petus.cz/articles.php?article_id=81
 


Líbí se vám produkty z IQRF.org?
Pak máte jedinečnou možnost získat slevu 20% na nejnovější produkty.
Tato sleva je nabízena pouze našim čtenářům!


Slevu můžete využít od 18.1.2016 do 18.4.2016
Více informací na této stránce: http://chiptron.petus.cz/viewpage.php?page_id=18

 


Na trhu je nepřeberné množství SBC (single-board computers, jednodeskový počítač), takže odlišit se začíná být problém.
Po svém to zkouší PixiePro a své uživatele si zcela jistě najde.
Kromě známé procesoru i.MX6Q quad core ARM® Cortex™-A9 běžícím 1GHz, jistě zaujme 2GB 64-bit DDR3 RAM, 2x USB 2.0 a 1x micro USB OTG.

Pro připojení k internetu nebo jiným zařízením můžete využít WiFi 802.11a/b/g/n/ac na 2.4GHz, 5GHz s 2x2 MIMO dále Bluetooth 4.2 (BLE) a UMTS/HSPA + 3G modul....
 


A je to tady. Očekávaný development board od STMicroelectronics z rodiny Nucleo. STM32 Nucleo-144 (STM32 v LQFP144 package).
Rozšíření rodiny vývojových kitů Nucleo je naprosto logickým krokem k možnosti využití dalších periférií, neboť pouze Arduino konektor je velmi omezující faktor.
Kombinuje nynější Nucleo boardy a částečně Discovery boardy.
Kromě Arduino konektoru (Arduino Uno v3), obsahuje také Morpho konektor a také nové Zio konektory. Nucleo-144 už klasicky obsahuje programátor a debugger ST-LINK/V2-1....
 


Ovládání zařízení z webu? Proč ne, třeba vám k tomu pomůže tento projekt s ESP8266 a NodeMCU.
Na stránce naleznete kompletní kód pro ESP8266.

http://internetofthinking.blogspot.ch/2015/12/control-electrical-devices-from-user.html
 


Jste-li IoT vývojář nebo se o IoT zajímáte, pak se koukněte na bezpočet IoT softwarových platforem s kterými můžete vyvíjet.

http://www.gadgetronicx.com/10-best-iot-software-platforms/
 


Vyrobit si plošný spoj můžete nejrůznějšími způsoby. Některé jsou jednodušší jiné složitější, ale přesnější. Co si ale takhle vytisknout předlohu na fotopapír a přitisknout jí na plošný spoj?
Ano, i takhle jednoduché to může být.
Vytisknete předlohu na laserové tiskárně, plošný spoj oříznete, začistíte a důkladně očistíte, smícháte 3/11 acetonu a 8/11 ethylalkoholu (líh).
Na plošný spoj nanesete několik kapek...
 


Atmel představila na CES 2016 novou ultra-low power platformu pro IoT a wearable zařízení.
Platforma obsahuje ultra-low power mikrokontrolér z rodiny SAM L21, který je založen na ARM® Cortex® -M0+ běžící až na 48MHz s až 256KB embedded Flash a 40KB SRAM. Spotřeba je <35µA/MHz.
Mezi další důležité komponenty patří Atmel® BTLC1000 ...
 


Chcete vytvořit vlastní IoT síť zařízení ve vašem domě? Možná chcete použít ESP8266 nebo ESP32 nebo prostě něco podobného.
Raději si přečtěte tuto novinku.
The Wyzbee™ je nová IoT platforma s Redpine’s Wireless Secure MCU (WiSeMCU™) s multi-protocol wireless modulem poskytujícím Wi-Fi, Bluetooth 4.1, a ZigBee připojení, six-axis inerciální sensor sensor, infračervený přijímač, debug port, tlačítky, LEDky, USB porty, a WyzBee™ THING™ rozšiřující konektor.

několik vlastností MCU:
ARM Cortex-M4F procesor, běžící na frekvenci až 160 MHz
1MB on-chip flash program paměť s flash akcelerátorem a 32KB pracovní flash pamětí
128 KB SRAM
...
 


IQRF Alliance vyhlašuje druhý ročník soutěže IQRF Wireless Challenge o nejlepší aplikace využívající bezdrátovou technologii IQRF a nabízí odměny v hodnotě přes 100 000 Kč.

Soutěž je otevřena od 1. 11. 2015 do 30. 4. 2016. Soutěžní projekty mohou vytvářet jednotlivci i celé týmy. Soutěžící mají jako podporu možnost koupit IQRF vývojové nástroje se slevou až 65 %. Finálové klání nejlepších projektů bude probíhat formou interaktivního veletrhu v dubnu 2016.

http://www.iqrf.org/contest/
 
Porovnání SBC podobných Raspberry Pi Zero:
Raspberry Pi Zero, CHIP computer, Orange Pi One & Lite, NanoPi 2, Odroid-C0


 
Spolupracujeme s:
 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů. Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.

Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tato nekomerční stránka nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.