Vítejte
Vítejte na stránce věnované elektronice, programování, bastlení, mikroprocesorům (STM32, MSP430, AVR, Arduino, Nucleo ...) a Raspberry Pi, CubieBoard, Banana Pi
 
 
 
Programino, IDE pro Arduino, za akční cenu 14.49€

http://programino.com/
 
Někde jste možná nějakou knihu o STM32 nebo všeobecně o mikrokontrolérech viděli. Tato je ovšem trochu jiná.
Shrnuje poznatky o STM32 a vytváří návod jak s nimi začít.
- Úvod knihy vás zahrne do ARM architektury
- Další část se zaobírá vývojovými prostředími pro STM32, v této části naleznete i postup, jak nainstalovat Eclipse a kompilátor s debuggerem
- V třetí části knihy naleznete "Hello World" pro STM32 a Nucleo
- Čtvrtá část se zabývá STM32CubeMX tool
- V neposlední části naleznete úvod do debug

Kniha je rozepsané, ale už teď jistě stojí za koupi.

https://leanpub.com/mastering-stm32
 
Náš čtenář LuBoss se na foru podělil o své zkušenosti s touto platformou pro STM32 sehnatelnou za pár dolarů a populárním vývojovým studiem Arduino.

http://chiptron.petus.cz/articles.php?article_id=82
 


Další konkurence C.H.I.P. computer a Raspberry Pi Zero (pizero)?
Možná, nicméně zajímavý projekt. Mini ARM minipočítač velikosti mince.
RobinCore, to je název této platformy, obsahuje SOC Hi3518E(ARM926@440MHz), WIFI chip(MT7601U), H.264 encoder(720p@30fps) a 64MB DDR2. Běží na tom OpenWRT.
K této destičce můžete přikoupit (stejný princip jako u C.H.I.P. computer) další destičku s...
 


STM32CubeMX je už na všech nejpoužívanějších OS. Nyní přibyl MAC OS X. Připojil se tak ke stávající Linux a Windows verzi.
http://www2.st.com/content/st_com/en/products/development-tools/software-development-tools/stm32-software-development-tools/stm32-configurators-and-code-generators/stm32cubemx.html
 
LoRaONE: the LoRa® IoT development board je velmi populární projekt na kickstarter.com.
Board nabízí připojení vašeho zařízení s Internet of Things sítí.

Hlavními komponentami jsou SAMD21 32bit mikrokontrolér, Ublox GPS modul a LoRa® Microchip RN2483/RN2903.
Další neméně důležité součásti jsou RGB LED, LiPo charge controller, 3-axis akcelerometr a magnetometr, LoRa® a GPS anténní konektor a microUSB konektor.

Vývojový kit je velmi malý - 40x25mm....
 


Meteostanici už máte postavenou, a tak se chystáte třeba na domácí zabezpečovací systém?
Potom se podívejte na tento projekt senzoru dvěří s ESP8266 NodeMCU a push notifikací.
Do jaké míry je tento projekt použitelný nechám na vás.
Schéma zapojení je naprosto jednoduché a skládá se pouze z ESP8266 NodeMCU...
 
Slovanet spouští bezdrátovou síť pro Internet of Things - Internet Věcí - IoT.
O záhájení testu IoT sítě v ČR jsme již informovali dříve, nyní se připojují i naši sousedé.
Síť je založena na technologii LoRaWAN na frekcencích 867 MHz až 869 MHz. S komunikační rychlostí od 290 bps až 50 kbps.
Zájemci o testování se mohou přihlásit na této stránce http://www.slovanet.net/sk/internet/iot/

Zdroj: http://www.dsl.sk/article.php?article=18225
 
Dwarfs Semiconductor INC oznámilo vstoup na trh s elektronikou a dokonce roku chce získat 30% trhu, povede se mu to?
Tuto společnost dozajista zatím neznáte, nicméně se jedná o dceřinou společnost Dwarfs Wooden Constructions.
Známého z dokumentárního snímku o rekonstrukci hradu Brtník.
Firma Dwarfs Semiconductor INC chce získat část trhu na úkor firmy Smoke Devices INC (známé pořekadlo: "součástky fungují na kouř, jakmile unikne, součástka přestala fungovat" se vžila do podvědomí všech lidí).

Plánování vstupu Dwarfs Semiconductor INC do světa elektroniky začal už mnoho let před oficiálním prohlášením.
Na začátku byla nutnost zmenšení přenašečů náboje, trpaslíků, na co možná nejmenší velikost. Uznejte sami, zmenšení trpaslíků z cca 30cm, které jsou dostačující pro Dwarfs Wooden Constructions, na několik desítek nm je velmi dlouhá a náročná cesta.
Společnost však oznámila, že po několika letech vývoje se jí to podařilo. Momentálně trpaslíci efektivně a bezeztrát pracují už při velikosti 130nm a do konce dalšího roku (2017) plánuje Dwarfs Semiconductor INC atakovat hranici 90nm.
Společnost má i tu marketingovou výhodu, že se několik desítek let traduje, že v elektronice trpaslíci jsou. Profesionálové vám ovšem potvrdí, že jste, tedy byli, na omylu.
 


Intel ke své nové řadě mikrokontrolérů Intel® Quark™ D2000 zveřejnil i vývojový kit.
Ten obsahuje výše zmíněný mikrokontrolér, 6-ti osý akcelerometrem/kompasem a teplotním senzorem a konektory Arduino Uno rev. 3.
Kit také obsahuje programátor a debugger.
IDE je založeno na Eclipse a kompilátorem je GCC.

První x86-based Intel® Quark™ mikrokontrolér, D2000, obsahuje 32kB FLASH a 4kB OTP, 8kB SRAM, pracující v rozmení od 2.0V do 3.3V. Mikrokontrolér může být taktován až do 32MHz....
 
IQRF Alliance zve odbornou veřejnost na mezinárodní IQRF konferenci. Zajímají-li Vás bezdrátové aplikace, inteligentní města, chytré budovy nebo IoT, pak IQRF konferenci nesmíte vynechat. Uvidíte nejnovější řešení ve všech těchto oblastech. Konference bude opět plná zajímavých prezentací členů IQRF Alliance, posledních novinek bezdrátové technologie IQRF, ukázek nejnovějších bezdrátových zařízení. Nebude chybět ani večerní projížďka lodí v srdci Prahy. Očekáváme účast více než 100 lidí z více než 15 zemí...
 

Všechny chytré systémy a zařízení potřebují především spolupracovat a komunikovat v sítích. A to je vlastně i největší výzva na cestě k internetu věcí. IQRF Aliance má recept na to, jak propojit zařízení rozdílných výrobců a naučit je rychle komunikovat.

Dokonalý příklad takového fungujícího systému byl představen na Light+Building 2016. Členové IQRF Aliance propojili své výrobky do jedné bezdrátové sítě. Tato technická demonstrace spojuje síť veřejného osvětlení (DevTech M2M), inteligentní parkovací systém (CITIQ), čidlo CO2, teploty a vlhkosti (Protronix), interiérové osvětlení (DATmoLUX), vypínače, stmívače a spínací krabice (Teco), infrazářič (Austyn INTERNATIONAL), senzory teploty a relativní vlhkosti a univerzální gateway (IQ Home).

Máte zájem o IQRF moduly? Pak využijte jedinečnou slevu 20% ...


 


CubieBoard5 je venku (předchozí název CubieTruck Plus).
Ve zkratce:
Octa core CPU - Allwinner H8, ARM Cortex-A7 ap to 2GHz,
PowerVR SGX544 GPU (up to 700MHz),
2GB DDR3,
SATA 2.0 connector,
HDD-RAID subboard,
USB2.0, 2x USB Host, 1x OTG,
HDD může být nakonfigurován ve 4 režimech: RAID0, RAID1, JOBD, PM.
Obsahuje DisplayPort a HDMI - dual display.
CubieBoard5 obsahuje napájecí obvody pro lithium battery (3.7V @ 5300mAh).
Mezi další vlastnosti patří 10/100/1000Mbps ...
 


BeagleBone je velmi populární jednodeskový počítač, ale jeho možnosti mohou být značně vylepšeny. To nabízí tento projekt.
BeagleBone obsahuje procesor AM3358 1GHz od Texas Instruments.
Také dva 46-pin rozšiřující headery, micro HDMI, 4GByte eMMC flash, micro SD slot, USB host/device skrze mini-USB OTG socket stejně, jako originální BeagleBone.
Tato verze navíc obsahuje 1GByte of DDR3 800 RAM, gigabit Ethernet, dva on-board USB2.0 type A porty a a další dva rozšiřující headery pro další využití....
 
Spolupracujeme s:
 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů. Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.

Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tato nekomerční stránka nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.